Süleyman Seyfi Öğün’den tvnet’te çarpıcı sözler: ABD üssüne İsrail saldırdı Amerika’yı bölgeye çekmeye çalışıyor

tvnet’te Nedret Ersanel’in moderatörlüğünde yayınlanan Akıl Odası programında ABD’nin Ürdün’de bulunan üssüne yönelik saldırı masaya yatırılarak çarpıcı değerlendirmelerde bulunuldu.

Geçtiğimiz gün Ürdün’de Suriye sınırına yakın bir bölgede bulunan ABD üssüne dron ile saldırı düzenlendi.

Üç ABD askerinin ölümüyle sonuçlanan saldırı sonrası gözler İran’a çevrilmişti. Tahran yönetimi yaptığı açıklama ile saldırıyı üstlenmezken, Irak’ta İran destekli Şii milis yapılar saldırıyı kendilerinin düzenlediğini duyurdu.

ABD’nin adeta savaş çanlarını çalmaya başladığı saldırı ise tvnet’te yayınlanan Akıl Odası programında masaya yatırıldı.

Nedret Ersanel’in moderatörlüğünde yapılan programda saldırının ‘kim tarafından düzenlendiği’ detayına dikkat çeken Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“ABD üssüne saldırıyı İsrail düzenledi”

Saldırının aslında İsrail tarafından düzenlendiğini belirten ve üste bulunan hava savunma sistemlerinin çalışmamasının tesadüf olmadığını ifade eden Öğün, şu ifadeleri kullandı:

“Elbette İsrail yaptırmıştır. Çünkü hava sistemi var biliyorsunuz değil mi? Bir kere bu hava savunma sisteminin orada bir hata verdiğini tartışıyor Amerikalılar. Nasıl olur bu? Halbuki bu ilk saldırı değil ki. 100 küsür saldırı zaten olmuş. Gönderilen füzeler havada keklik gibi avlanıyor.”

Nedret Ersanel ise üste o sırada havada, saldıran dronu vurma kabiliyetine sahip bir dron bulunduğunu ve söz konusu dronun hata sonucu düşman dronunu ‘dost’ olarak gördüğünü ifade ederek saldırıdaki ‘tesadüf olmaya’ olaylar zincirine dikkat çekti.

“İsrail, ABD’yi bölgeye çekmeye çalışıyor”

Açıklamasının devamında, ABD üssüne düzenlenen saldırı ile İsrail’in Amerika’yı bölgeye çekme amaçladığını söyleyen Öğün, “Orada Amerika’yı daha fazla mindere çekecek bir şey var. Bu aslında İsrail-ABD gerilimi. İsrail belirliyor. ‘Gel şu çamurun içinde beraber debelenelim.’ Bu Frankenstein hikayesi. Bu tabi ABD’nin kendi kendine hesabı. Bu canavarı Amerikalılar ve İngilizler beraber imal etti. Olacağı buydu. Çünkü hiçbir devletin 50 yıl sonrasında ne olacağını garanti edemezsiniz kolay kolay. Böyle iki tane çılgın adam. Smotrich ve Ben Gvir falan bunlar hasta adam. Bunlar bakanlık yapıyor. Yerleşimcileri falan kışkırtan; en lünpen, en saldırgan, en dar görüşlü, dine bulanmış Siyonizm güden adamlar bunlar. Bunlar hesap mesap yapmazlar saldıracaklar belli. İstiyorlar ki Amerika girsin bu işin içine, arzulanan bu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx