Özlem Öz ve Tayyar Öz’ün Avukatı “Spekülatüf Haber İçerikleri” Diyerek Suçlamaları Reddetti!

Haklarında 5 farklı suçtan soruşturma başlatıldığı öğrenilen Özlem Öz ve Tayyar Öz’e yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti. Tayyargillerin avukatından ‘kamuoyuna duyuru’ geldi.

Ultra lüks hayatlarını tüm detaylarıyla paylaşan, paylaşımlarıyla önce sosyal medya ve halkın, ardından da devletin gözüne batan Dilan ve Engin Polat çifti geçtiğimiz haftalarda kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı.

Polatların tutuklanması ve ülkenin göbeğine bıraktıkları kaos, arkalarında bıraktıkları ve kendilerine benzer yükselişlerle zenginliğe kavuşan sosyal medya fenomenlerinin mercek altına alınmasına sebep oldu.

Listenin başını da Dilan ve Engin Polat’a benzerlikleriyle dikkat çeken Özlem ve Tayyar Öz çifti çekiyordu…

Özlem Öz ve Tayyar Öz, Feyza Altun’un fitillediği ateşle önce sosyal medyada konuşulmaya başladı.

İncelemeye altına alınan Tayyargillerin incelemesi seviye atlamıştı. Dün, Murat Ağırel ve Feyza Altun’un duyurusuyla Öz çiftine soruşturma açıldığını öğrenmiştik.

“Resmi Belgede sahtecilik”, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’, “Malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek” ve “Vergi usul Kanununa muhalefet” suçlamalarıyla haklarında soruşturma başlatılan çifte, aynı zamanda da yurt dışına çıkış yasağı getirilmişti.

Kendileriyle ilgili iddialar ortaya atılmaya başladığından beri paylaşımlarını silen, düzenleyen ve azaltan Özlem-Tayyar Öz çifti, geçtiğimiz saatlerde avukatlarına vekalet vermeye gittiklerini duyurdular.

Akabinde, bugünden itibaren adını sık sık duyacağımız avukatları Serhat Çetin’den ‘kamuoyuna duyuru’ geldi, avukat suçlamaları reddetti.

Avukatları Serhat Çetin’in açıklamasını kendi hesabından paylaşan Özlem ve Tayyar Öz, takipçilerinden gelen destek mesajlarını göstermeden de edemedi.

Takipçilerinin desteği karşısında çok duygulandığını belirten Özlem Öz, “İyi ki varsınız, bana öyle iyi geliyorsunuz ki!” dedi.

Tayyargillerin yaptıkları paylaşımlar ve şu an yürütmeye çalıştıkları strateji Dilan ve Engin Polat’ın tutuklanmayla son bulan soruşturma sürecine epey benziyor… Bakalım bunun sonu nereye varacak?

Siz ne düşünüyorsunuz? Hadi yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx