Kaş Adliyesi’nde ‘Makam Tuvaleti’ Kavgası: Başsavcı, Avukatı Polis Zoru İle Tuvaletten Çıkardı

Olay bugün saat 16.50 sıralarında Kaş Adliyesi’nde yaşandı. Antalya’nın Kaş İlçesinde avukatlık yapan Av. Tüzen, baro odasındaki anahtarı alarak tuvalete doğru yürümeye başladı. Bu sırada Kaş Adliyesi Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu da, tuvalete doğru yürüyordu.

Av. Tüzen, elindeki anahtarla kapıyı açmak üzereyken başsavcıdan “Beyefendi burası personel tuvaleti. Aşağıda tuvalet var” diyerek tuvaletten çıkmasını istedi. Tüzen ise “Ben de avukatım. Kaş avukatıyım” dedi. Başsavcı, “Burası personel tuvaleti. Kullanamazsın” dedi ve dışarı çıkmasını istedi.

BU TUVALETİ KULLANMANA İZİN VERMİYORUM

Av. Tüzen, avukat olarak anılan tuvaleti kullandıklarını söylese de ‘kriz’ çözülemedi. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Av. Tüzen “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığı verdi.

BAŞSAVCI OLARAK SENİNLE UĞRAŞACAĞIM

İmza altına alınan tutanağa göre başsavcı, avukatın ismini aldıktan sonra “Ben başsavcı olarak uğraşacağım seninle. Göreceksin. Çık dışarıya burayı kullanamazsın” dedi. Av. Tüzen ise “Ne yapmak istiyorsan yap” şeklinde karşılık verdi.

‘AVUKATI, TUVALETTEN ÇIKARIN TALİMATI’

Bu esnada, Başsavcı Feyzoğlu, adliye polisi G. Ç. ile koruma polisi olan S.’yi yanına çağırdı. Başsavcı, polislerden, Avukat Tüzen’i tuvaletten çıkarması talimatı verdi. Av. Tüzen, bu talimata karşılık, çıkmayacağını söylese de, polisler, kendisini çıkarmak için hamle yaptı.

‘POLİS ZORU İLE TUVALETTEN ÇIKARILDIM’

Polislerden G. Ç. tuvaletin kapısında beklerken, başsavcının koruma polisi S., Av. Tüzen’in yanıa gelerek zorla tuvaletten çıkmasını sağladı. Av. Tüzen, olaya tanık olan kişilerin de imzasını taşıyan tutanağı imza altına aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx