Elon Musk, xAI Sohbet Robotu Grok Hakkında Detaylar Paylaştı

Geçtiğimiz günlerde xAI, üretken yapay zeka sohbet robotunu sınırlı bir kitleye açacağını açıklamıştı. Son olarak Elon Musk, Grok adlı xAI sohbet robotunu kullanacak bu kitlenin kim olduğunu ve bazı ekran görüntüleri paylaştı. Erken bir beta sürümünden sonra Grok, tüm X Premium+ abonelerinin kullanımına sunulacak. Bu arada Grok, bir şeyi iyi anladığınız anlamında kullanılan bir terim olarak karşımıza çıkıyor.

Musk, yeni sohbet robotunun iki ekran görüntüsünü ve onunla ilgili bazı bilgileri detaylandırdı. Birincisi, Musk’a göre ona “diğer modellere göre çok büyük bir avantaj” sağlayan gerçek zamanlı bilgilere erişim sağlayan X platformuna bağlı. İkincisi ise bu robotun mevcut diğer botlardan daha neşeli olacak olması. Çünkü Grok’un içinde biraz alaycılık ile mizah var ve görünüşe göre bu Musk’ın kişisel bir dokunuşu. Mizah aslında ilginç bir yön çünkü kullanıcılar yasa dışı uyuşturucu yapımına ilişkin talimatlar gibi tehlikeli bir sorgu sorduğunda robot, bunun sadece şaka olduğunu ve uyuşturucu yapmayı teşvik etmeyeceğini açıklamadan önce sahte ve alaycı talimatlarla yanıt veriyor.

xAI’ın Grok sohbet robotunun mizahi doğası, onun daha kişisel hissetmesine yardımcı olabilir ve bu da, bu robotların insanlara zarar vermek yerine yararlı olduğu yönündeki genel görüşe yardımcı olabilir.

X platformuna erişim konusunda Grok’un nasıl bir performans sergilediğini görmek ilginç olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx