Camide Video Cinayeti: Kafa Atarak Öldürmüştü… Skandal Savunma!

Geçen 16 Mart’ta meydana gelen olayda Özer Karadaş, camide Selahattin Yıldız’ın cep telefonunda video izlemesine tepki gösterdi. Camide başlayan tartışma dışarıda devam etti. Kavgaya dönen olayda Selahattin Yıldız, Özer Karadaş’a kafa attı. Aldığı darbeyle yere yığılan Karadaş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Yıldız, mahkemece tutuklandı.

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı. Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianame ile tutuklu Yıldız hakkında, ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıl, ‘kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ suçundan 18 yıla kadar olmak üzere toplam 21 yıla kadar hapis talep edildi. İddianamede ifadesine yer vereline Selahattin Yıldız, Özer Karadaş’ı tanıdığını ancak aralarında bir husumet olmadığını belirterek, “Olayın yaşandığı camiye ikindi namazı öncesi Kur’an-ı Kerim okumak amacıyla gittim. Özer Karadaş da beni Kur’an okurken görüp ‘burada okuma’ dedi. Ben de kendisine ‘sanane’ dedim. Namaz çıkışında bu şahıs bana ‘neden bakıyorsun’ diyerek ‘sen cahilsin, sen kafirsin’ şeklinde söylemlerde bulundu. Aramızda arbede yaşandı. Olay yerinden uzaklaştığım sırada ‘seni yaşatmayacağım’ şeklinde tehditte bulundu. Bana kafa atmak isterken attığı kafa benim kafama geldi ve bir anda yere yığıldı. Şahsa herhangi bir temasta bulunmadım” dedi.

Tanık olarak ifadesine yer verilen imam S.B. ise namaz çıkışı Özer Karadaş ile konuştuğunu belirterek, “Özer bana, camide Kur’an okunurken Selahattin’in kitap okuduğunu, Kur’an dinlemenin farz olduğunu ve Kur’an dinlemesi yönünde uyarıda bulunduğunu söyledi. Özer ile camiden çıkacağımız sırada Özer, Selahattin’e ‘neden dik dik bakıyorsun’ şeklinde laf attı. Olayı sırtım dönük olduğu için net bir şekilde göremedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx