Yarın Bu 6 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Bir haftayı daha geride bırakırken yatırımcılar, önümüzdeki hafta için hazırlıklı olmak istiyor. Şüphesiz, bu hafta en önemli gelişmelerden biri Ethereum’un merge’ü olacak. Tahminen 15 Eylül’de gerçekleşecek olan merge’e kadar önümüzde birkaç gün daha var. Bu süreçte de birçok kripto para ekosisteminde yenilikler olmaya devam ediyor. Aşağıdaki listede yarın, yeni haftanın ilk gününde yaşanacak olan altcoin ekosistem gelişmelerini görebilirsiniz. İşte detaylar…

Yarın 6 altcoin için önemli gün

  • Koinbazar, Beldex’i (BDX) USDT ve INR çifti ile TSİ 14:30’da listeliyor.
  • TRON (TRX) ve Crypto Birds, TSİ 19’da ortak bir soru cevap etkinliği gerçekleştirecek.
  • Gate.io, AC Milan Fan Token’ı (ACM) USDT çifti ile sabah saat 5’te listeliyor.
  • Coinsbit, Gabx Finance’i (GABX) USDT ve BUSD çifti ile listeliyor.
  • Gate.io, İstanbul Başakşehir Fan Token’ı (IBFK) USDT çifti ile TSİ 9’da listeliyor.
  • Travala.com (AVA) ve Galxe (GAL), ortak bir soru cevap etkinliği gerçekleştirecek.

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada son volatiliteden sonra Bitcoin daha sakin seviyelerde el değiştiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi birincil kripto para birimi, 18.500 doların biraz üzerinde yer alıyordu. Bu seviyede altı haftanın en düşük seviyesine düştüğü için zor bir hafta geçirdi. BTC, Ağustos sonunda 20.000 doların altına düştü. Böylece değer kaybetme eğilimini sürdürdü. Ancak BTC, bu yerel dip seviyenin ardından bir miktar zemin toparladı ve 19.000 doları geri aldı. Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) rekor faiz artırımı bile onu değiştirmedi.

Haftanın sonu yaklaştığında, varlık saldırıya geçti. 20.000 doların üzerine çıktı. Cuma günü, Bitcoin 21.000 dolara ve ötesine sıçradı. Böylece daha da etkileyici kazançlar gördü. Son 24 saatte sakinleşmesine rağmen, BTC hala 21.700 doların üzerinde yer alıyor. Yani, iki haftanın en yüksek seviyesini kaydetmeyi başardı. Piyasa değeri 400 milyar doların oldukça üzerinde kalırken, altcoinler üzerindeki hakimiyeti hala yüzde 39’un üzerinde.

Diğer yandan çoğu altcoin, son birkaç gün içinde benzer volatilite yaşadı. Ancak şimdi daha sakin hareket ediyor. Ethereum, piyasa çöküşünün en yoğun günlerinde 1.500 doların altına düştüğü için en iyi örnek olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi ise, ikinci en büyük kripto para birimi, Merge hızla yaklaşırken 1.800 dolara dokunmaya yakın. Cardano, Polygon ve TRON da önemsiz günlük kazançlar kaydetti. Buna karşılık, Binance Coin, Ripple, Solana, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu ve Avalanche, gibi büyük altcoin’ler kırmızı renkte.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.