Türkiye’nin Oscar adayı “Kerr” sinemasının konusu ne? Kerr sineması oyuncuları kimler..

Bu yıl 95.’si dağıtılacak olan Akademi Ödülleri’nde Türkiye’yi En Uygun Uluslarası Sinema kategorisinde temsil edecek sinema merak ediliyordu.95. Akademi Mükafatları, En Âlâ Uluslarası Sinema kategorisi için Türkiye’nin aday adayı aşikâr oldu.

Tayfun Pirselimoğlu imzalı Kerr sineması, Akademi Ödülleri’nde “En Uygun Memleketler arası Film” adayı olabilmek için yarışacak.

Tayfun Pirselimoğlu Kerr sineması ile İstanbul Sinema Şenliği ve Antalya Sinema Şenliği’nden En Yeterli Direktör mükafatlarını aldı.

Kerr sineması konusu

Film, babasının cenazesi için geldiği kasabada bir cinayete şahit olan Can’ın öyküsünü ele alıyor.Kasabada işlenen cinayetin akabinde polise söz veren Can’ın köyden çıkışına müsaade verilmez.

Can köyde kapana sıkışıp kalmıştır ve köyde babasının garip arkadaşları ile tanışmaya başlamıştır.Kasabada tuhaf olaylar yaşanmaya başlar ve Can artık tek devayı buradan kaçmakta bulur.

Can köyden kaçmak istiyordur lakin tuhaf olaylardan ötürü kasabadan çıkışlar yasaklanmıştır.Çıkışı olmayan bir arafa dönüşen bu öyküde Can neredeyse deliliğin eşiğine gelmiştir.

Kerr sineması oyuncuları

Kerr filminde Erdem Şenocak, Jale Arıkan, İstek Akın, Sinan Benginer, Gafur Uzuner ve Tansu Biçer üzere oyuncular yer alıyor..

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.