Trabzonspor’dan rekor hasılat!

Üstün Lig’de 2021- 22 döneminde şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor’un kutlamaları sürat kesmiyor. Evvelki gün Trabzon’da denizde başlayıp kentin sokaklarına yayılan ve Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde tepe yapan bir şölenle kupasını kaldıran bordo-mavililer, şenliğe İstanbul’da devam etti.

REKORLARIN KADROSU

Kendi alanındaki yer hasarı nedeniyle Atatürk Olimpiyat Stadı’na alınan Altay maçı için idarenin bilet fiyatlarında indirime gitmesinden sonra 70 bin seyirci, müsabakayı tribünden takip etti. Olimpiyat Stadyumu’nda tarihinin en yüksek seyirci sayılarından birine ulaşan bordo-mavililer, İstanbul’u adeta bayram yerine çevirdi. Uğraş öncesinde futbolcular ve teknik yönetici Abdullah Avcı, tribüne çağrılarak alkışlandı. Müsabaka sonu ise kupa ile atılan çeşitte coşku tavan yaptı.

30 MİLYON TL HASILAT

Trabzonspor yönetiminin taraftardan gelen talep sonrası dünkü maçın bilet fiyatlarında indirime gitmesi sonrası olay olmuş ve 20 dakika içinde tüm biletler tükenmişti. 70 bin kişinin geldiği Olimpiyat Stadı’nda 30 milyon TL’lik hasılat elde edildiği öğrenildi.

AKIN AKIN OLİMPİYAT’A

Müsabaka için saatler öncesinden yola çıkan Trabzonsporlu taraftarlar, konvoylar oluşturarak stada geldi. Trafik kilitlenirken, araçlar stada ulaşabilmek için uzun mühlet yolda kaldı. Kimi taraftarlar araçlarını bırakarak yürümeyi tercih etti. Giriş kapılarında da uzun kuyruklar oluştu. (Sabah)

KAYNAK: FANATİK

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.