Şota Arveladze’den Ozan Tufan itirafı: Benim için sürpriz olmaz

İngiltere Premier Lig’e yükselme maksadı olan Hull City’de Teknik Yönetici Şota Arveladze, grubun gidişatı, Ozan Tufan ve Allahyar ile ilgili Futbol Arena‘ya açıklamalarda bulundu.

Takımın durumuyla ilgili konuşan Gürcü teknik yönetici, “Geçen hafta düzgün oynamadık. Rakibimiz daha düzgün oynadı. Çok fazla üzerinde durmak istemiyorum. Bundan sonraki maçlara odaklanmak istiyorum. Beş haftada 8 puan topladık ancak geçen dönemle bir kıyaslama yapmak, geçmişe takılmak istemem. Biz çok uygun çalışıp daima ileriye gitmek istiyoruz. Benim gayem kadronun yeterli oynaması ve çok puan toplaması. Daha işin başındayız. Şimdi beşinci hafta. Bundan sonra 41 maç daha var. Yani 123 puan için oynayacağız. Ona nazaran çalışacağız” sözlerini kullandı.

“GOLLERİN SEBEBİ EKİP ÇALIŞMASI”

İlk beş maçta yedi gol attık. Bu ligde gol atmak çok değerli. Daha fazla da atarız inşallah. Maalesef çok fazla idman yapamıyoruz. Zira çok maç var. Maçtan sonra biraz dinlenip çabucak sonraki maça geçiyoruz. Skor açısından bize inanç veren maçlar oynadık. Olağan son maç hariç. Yeni transferimiz Estupinan’a gelince, onun alanda uğraşan, baskı uygulayan bir istikameti de var. Son maçlarda golleri attı lakin bunu tek başına yapmadı alışılmış. Bence bunun sebebi grup çalışması. Son maçlarda inanılmaz hoş asistler aldı. Zati onu bu golleri atsın diye aldık. İnşallah daha fazla da atacak.

“OZAN’IN ULUSAL GRUBA GİTMESİ SÜRPRİZ OLMAZ”

Şunu mutlaka söylemem lazım: Ozan büyük fark yarattı. Burada herkese ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu gösteriyor. İnşallah birebir halde devam edecek. Hasebiyle kalitesi zati tartışılmaz. Ayrıyeten ben alanda onun konsantre olmadığını pek görmedim. Tekrar Türk Ulusal Kadrosu’na çağrılması benim için bir sürpriz olmaz. Aslında bugüne kadar yaklaşık 65 maçı var Ulusal Ekip’te. Hoca kadroya onu bir sefer daha çağırırsa yeni bir şey olmaz.

“SAKATLIKLAR KONUSUNDA ŞANSSIZIZ”

Yeni transferlerin ekibe ahenk süreci biraz da sakatlıkların durumuna bağlı. Bunun haricinde bence ahenk sağlamaları için 10-12 maç kâfi olacaktır diye düşünüyorum. Şu anda Ozan, Doğukan, Seri, Allahyar, Fleming üzere oyuncularımız sakat. Kas sakatlıkları da var, darbeye bağlı olanlar da var. Biraz şanssızlık da var bence. Yere düşüp sakatlanan bir oyuncumuz var mesela. Yahut yırtığı olan da var. Futbolda bu türlü şeyler olur, münasebetiyle bu mevzuya çok fazla girmek istemiyorum.

“SEYİRCİDEN İNANILMAZ MEMNUNUM”

Cumartesi günü içeride Coventry ile, sonra da salı günü Londra’da Queens Park Rangers’la oynayacağız. Olağan hedefimiz geçen haftaki maçtan sonra bir tepki vermek. Biz burada iki maç güzel oynadık. Lakin onunla ya da bir makûs sonuçla bu iş bitmiyor. Benim için en değerli maç da bir sonraki maçtır. Biz de ona nazaran oynayacağız bu maçlarda. Bu ortada seyircimizden inanılmaz mutluyum. Bence bu düzeye gelmemizde seyircinin çok büyük hissesi var. İnşallah devamı da daha âlâ olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.