Serena Williams Wimbledon’a yine katılmayabilir

Uzun bir sakatlık sürecinin akabinde bir yıl sonra birinci tekler müsabakasına dönemin üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon’da çıkan ve birinci tıpta dünya 115 numarası Fransız Harmony Tan’a 2-1 yenilerek elenen 40 yaşındaki tenisçi, turnuvanın akabinde mesleğine ait açıklamalarda bulundu.

Böyle bir mağlubiyetle mesleğini sonlandırmak üzere bir fikri olmadığını vurgulayan Williams, “Bu kortlarda, başarılarla dolu birçok anım oldu. Bu hezimetle sonlandırmayacağım. Beni tanırsınız. Kelamım kelamdır. Ancak Wimbledon’a tekrar çıkıp çıkmama konusunda emin değilim” dedi.

SERENA WILLIAMS ABD AÇIK’A KATILACAK MI?

Kariyerinde teklerde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams, müsabakada elinden geleni yaptığının altını çizerek, “Maç, yarın yahut bir hafta evvel oynansaydı, sonuç farklı olabilirdi. Lakin bugün olan bu. Bir yerden sonra bu gerçekle baş etmeniz gerekiyor” sözlerini kullandı.

Ağustos ayında başlayacak dönemin son grand slam’i ABD Açık’a iştirak sinyali veren Williams, “Eve döndüğünüzde, bilhassa mesleğinizin birinci grand slam’ini kazandığınız New York’a döndüğünüzde, bu her vakit çok özel bir durum olur. Konutumda daha düzgün maçlar çıkaracağıma ait bir motivasyonum her vakit vardır” değerlendirmesinde bulundu.

Kaybettiği müsabakada fizikî performansından mutlu olduğunu belirten Williams, kritik puanlarda zihinsel açıdan yaşadığı zorluklar nedeniyle sonucun bu tarafta geliştiğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.