Seren Serengil Selin Görgüzel Kandırıldı! O Gençleşme Süreci Palavra Çıktı! Sakın Yaptırmayın

Son zamanlarca sıkça duyulan ve ünlülerin gençleşmek uğruna yaptıkları sünnet derisi süreci hakkında uzmanlardan önemli uyarlar geldi. Japonya’da yapılan araştırmada kök hücre ismi altında yapılan sünnet derisi sürecinin şimdi bir muvaffakiyet gerçekleştirmediği ortaya çıktı. İşte ünlülerin tonlarca para harcadığı sünnet derisinden yapılan kök hücre sürecinin gerçekliği hakkında şaşırtan açıklamalar. Kandırılıyor muyuz? Kaldırılıyorlar mı? Ayrıntılar haberimizde.

ÜNLÜLERİN HOŞLUK SIRRI PALAVRA ÇIKTI!

Bir kaç ay evvel hoşluk sırrının sünnet derisinden yapılan kök hücre olduğunu söyleyen sunucu Seren Serengil, toplumsal medyanın gündemine bomba üzere düşmüştü. Daha evvel duyulmayan bu sürece oyuncu Selen Görgüzel’de katıldı. Hoşluk ve gençleşme uğruna çocuklarının sünneti sırasında kesilen deriden elde edilen kök hücrelerle cildine bakım yaptırdıklarını açıklamışlardı. Lakin aslında gerçek hiç de o denli çıkmadı!

YENİ GENÇLİK SIRRI: SÜNNET DERİSİ KÖK HÜCRE İŞLEMİ

İnsanların hoşluk ve genç görünümlü bir cilt uğruna eşek sütü banyosundan dana eti maskesine kadar her şeyi yapabildiği biliniyor fakat sünnet derisinden kök hücre elde edip bununla cilt bakımı yaptırmak pek duyulmuş bir şey değil. Birtakım erkek bebeklerin sünnetinin doğumdan çabucak sonra, daha o bebek birkaç günlükken hastanede yapıldığı biliniyor ancak sünnet alınan minicik deri kesiminden kök hücrenin elde edilmesi, hayli karmaşık, özel olarak bu işle uğraşan tıbbi araştırma üniteleri gerektiren ve hasebiyle son derece kıymetli bir süreç. Birçok ünlünün son vakitler tercih ettiği gençleştirme süreçlerden biri. Reklamının çokça yapıldığı bu kök hücre operasyonu için bilim insanları çarpıcı araştırmalar yaptı. Aslında görünen hiç de o denli değildi.

KÖK HÜCRE SÜRECİNE DAİR ŞİMDİ MUVAFFAKİYET YOK

Tıp bilimi uzun yıllardır kök hücreler üzerinde araştırma yapıyor, dünyada kozmetik sanayisi de kök hücreyle cilt yenilemeye milyarlarca dolar araştırma bütçesi ayırıyor fakat Japonya’da yapılan bir araştırma dışında cildi gençleştirmeye dair bir muvaffakiyet şimdi yok. Kaldı ki, cildi gençleştirmek için bebekten yahut fetüsten alınan kök hücreye de artık gereksinim yok; bilim dünyası yetişkin hücrelerinden de kök hücre üretmeyi başardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.