ODTÜ’de Eğitim-Sen üyesi iki araştırma vazifelisi açığa alındı

Eğitim-Sen Ankara 5 No’lu Üniversiteler Şubesi, Eğitim-Sen üyeleri araştırma vazifelileri Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’nun rastgele bir münasebet gösterilmeden ODTÜ Rektörlüğü tarafından vazifeden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Eğitim-Sen’in bahisle ilgili olarak yaptığı yazılı açıklaması şöyle:

“10 Haziran günü gerçekleştirilmek istenen Onur Yürüyüşü’nü mazeret ederek yerleşkeye kolluk kuvvetlerini sokan ve ODTÜ işçilerinin polis tarafından müthiş bir şiddet görmesine, onlarca öğrencinin darp edilerek gözaltına alınmasına neden olan ODTÜ Rektörlüğü hukuksuz aksiyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Daha evvel ODTÜ işçilerini ve öğrencilerini tekraren gaye gösteren kayyum rektörlük, artık de üyelerimiz ve eski işyeri temsilcilerimiz Sibel Bekiroğlu ve Mehmet Mutlu’yu rastgele bir münasebet göstermeksizin vazifeden uzaklaştırdı. Kayyum olarak atandığı günden itibaren ‘keyfiyet’ ve ‘baskı’ ODTÜ Rektörünün idare siyaseti halini almıştır. Akademinin zayıf karnı olan araştırma görevlilerine saldırarak niyetini açık etmiştir. Kampüslerimizde nefes dahi almamıza tahammülü olmayan, sırtını iktidara yaslamış bu hukuksuzluk karşısında üyelerimizi ve ODTÜ işçilerini yalnız bırakmayacağız.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.