MHP önderi Bahçeli’den Ermenistan’a reaksiyon: Türk milleti soydaşlarının gerisindedir

MHP başkanı Devlet Bahçeli, Azerbaycan’a takviye bildirisi yayınladı. Toplumsal medyadan paylaşımda bulunan Bahçeli şunları söyledi: “Karabağ Zaferi’ni hazmedemeyen, işgal ettiği Azerbaycan topraklarından sökülüp atılan Ermeni çeteleri mütecaviz aksiyonlarına sürat vererek, kanlı ve hain provokasyonlara girişmektedir. Hakikaten Ermenistan’ın Karabağ’daki saldırganlığına sabır ve tahammül gösterilemeyecektir.12 Eylül gecesinden itibaren Azerbaycan hududunun Daşkesen, Kelbecer ve Laçin istikametinde Ermeni silahlı ögelerinin alçak saldırısı sonucunda 50 Azerbaycan neferi şehit olmuş, çok sayıda nefer de yaralanmıştır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindedir.

‘KARABAĞ’A UZANAN ELLER KIRILIR’

Can Azerbaycan, terör devleti Ermenistan ve gerisinde duran zalimler karşısında asla yalnız değildir. Türk milleti soydaşlarının ardındadır. Milliyetçi Hareket Partisi Ermeni taarruzlarını lanetlemekte, Karabağ’ın azatlığına uzanan ellerin kırılacağına inanmaktadır. Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev liderliğinde kardeş ülke Azerbaycan her türlü hunhar ve hayasız oyunu temelinden bozmaya muktedirdir. Türkiye’nin takviyesi de tam ve eksiksizdir.Ermenistan’ı alana sürüp piyon üzere kullanan hangi ülke olursa olsun doğacak ağır sonuçlardan mesuldür.

Vatan uğruna şehit düşen kahraman askerlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in şahsında kardeş Azerbaycan halkına ve aziz Türk milletine baş sıhhati diliyorum. Unutulmasın ki, bir sefer yükselen bayrak bir daha inmeyecektir.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.