Memur-Sen Genel Lideri Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Memur-Sen Genel Lideri Ali Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir ortaya geldiği görüşmede, kamu vazifelilerinin beklentileri ve çalışma hayatına ait beklentileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı.

Görüşmede, Memur-Sen’in 6. Devir Toplu Sözleşme’de karara bağlanan karar gereği yakında başlayacak olan ve 2022 yılı içerisinde tamamlanması beklenen kontratlı istihdam çalışmaları çerçevesinde kamu vazifelilerinin beklentilerini ve Memur-Sen’in takım talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktaran Yalçın, 4/C’den 4/B’ye geçen kontratlı çalışanın hizmet müddetlerinin tamamının dikkate alınarak eğitim durumlarına uygun takımlara geçirilmesi konusundaki talepleri de iletti.

Toplu mukavele kazanımı olan eğitim yılına hazırlık ödeneğinin yanı sıra Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgili beklentileri de lisana getiren Yalçın, öte yandan kamu görevlilerine uygulanan promosyon ödemelerinin artırılması konusunda merkezi bir düzenleme yapılması gerektiğini ve banka promosyon fiyatlarının güncellenmesi talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.