“Mecliste Hizbullah İstemiyoruz” Sloganının PFDK’ya Sevk Edilmesine Fatih Altaylı Ateş Püskürdü

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig’in 34. haftasında Trabzonspor ile karşı karşıya gelmiş ve mücadeleyi 3-1 kazanmıştı. Fenerbahçe tribünlerinden yükselen ‘Mecliste Hizbullah istemiyoruz’ sloganının çok konuşulduğu maçın ardından ise TFF, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sarı lacivertli kulübü PFDK’ye sevk edildiği duyurmuştu.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında TFF’nin aldığı karara ateş püskürdü.

Şampiyonluk yarışında zirvede yer almak için çabalayan Fenerbahçe, Süper Lig’in 34. hafta mücadelesinde Trabzonspor ile karşı karşıya geldi.

Sarı lacivertliler maçı 3-1 kazanırken, maç kadar konuşulan bir olay yaşandı. Tribünler “Mecliste Hizbullah istemiyoruz” sloganıyla sahayı inlettiler.

HÜDA PAR, AK Parti listelerinden seçime girmiş ve 4 vekilini meclise sokmuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Fenerbahçe taraftarına yüklenmişti.

Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında TFF’nin Fenerbahçe taraftarlarını PFDK’ya sevk etmesine ateş püskürdü.

Fatih Altaylı yazısında şunları kaleme aldı:

‘Tribünlerde bir Hizbullah Terör Örgütü aleyhine bağıran Fenerbahçe taraftarı, Futbol Federasyonu yönetimi tarafından PFDK’ye sevk edilmiş.

Yuh artık.

Türkiye’nin en sevilen polis müdürlerinden birini katletmiş, onlarca insanı öldürüp mahzenlere gömmüş, İslamcı bir kadını bile domuz bağı ile bağlayıp öldürmüş bir terör örgütünün yüce Meclis çatısı altında olmasını istememek suç olmuş federasyona göre.

Akıl alır gibi değil.

Federasyonu sormak isterim, yasa karşısında tüm terör örgütleri yanı değil mi!

Bu tezahürat en az Hizbullah kadar katil, Hizbullah kadar Anayasa’mıza karşıt, Hizbullah kadar Kürtçü, Hizbullah kadar bölücü PKK için yapılsaydı ve TBMM’de PKK istemiyoruz denseydi de PFDK’ye sevk edecek miydiniz!

Tabii ki, etmeyecektiniz.’

Yazının tamamı için:

Fenerbahçe’nin yanı sıra Ümraniyespor kulübünün ile kulüp başkanı Tarık Aksar’ın ise sosyal medya hesaplarından hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir