Kılıçdaroğlu’nun savının altı kof çıktı! CHP’nin oyunu bozuldu

YSK Seçim Bilişim Sistemi (SEÇSİS) üzerinde işlenen listelerin “sandık seçmen listesi” haline dönüştürülerek her seçim periyodunda siyasi partilere verilmesine karşın listeleri almayan CHP’nin bu teziyle bilgi sahibi değil, fişleme peşinde olduğu anlaşıldı.

YSK Lideri Muharrem Akkaya, hazırlanan seçmen listelerinin son derece inançlı olduğunu belirterek, Anayasal bir kurum olan ve tüm konsey toplantılarını Meclis’te kümesi bulunan siyasi parti temsilcilerinin iştirakiyle şeffaf ve denetlenebilir bir ortamda yapan YSK’nın, çeşitli tartışmaların içine çekilerek yıpratılmamasını istedi. Akkaya, rastgele bir eksiklik, kusur olmaması için seçmen listelerinin son halinin siyasi partilere verildiğini, itiraz gelmesi halinde güncellemelerin yapıldığını kaydetti.

SİYASİ PARTİLERE VERİLİYOR
Seçmen kütüklerinin, seçime katılma yeterliliği taşıyan siyasi parti merkezlerince talep edildiğinde, YSK tarafından bir seçim devrinde iki seferden fazla olmamak kaydıyla siyasi partilere verildiğini hatırlatan Lider Akkaya, seçime katılma hakkına sahip siyasi partilere, bu listelerin bir seçim periyodunda istemeleri halinde iki sefer verildiğini vurguladı. Böylece CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun argümanının manipülasyon ve algıya dayandığı net bir formda ortaya çıktı. Akkaya, “Seçime girmeye hak kazanan, yeterliliği olan siyasi partileri YSK ilan ediyor. Bir seçim periyodunda, seçime girme hakkı elde eden partilerin iki sefer seçmen kütüklerini alma hakları var. Muhakkak hiçbir şey saklanmadan bizde olan bilgileri olduğu üzere siyasi partilerle paylaşıyoruz. Onun dışında öteki bilgi bilmiyorum. CHP Genel Lideri’nin ‘Bizdeki bilgiler YSK’nın elinde yok’ kelamlarını ne maksatlı söylediğini, kastı nedir onu doğrusu anlayamadım. Ancak o sözlerle ilgili iddiam var fakat yorum yapmak istemiyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.