EYT’de görüşmeler hızlandı: Vedat Alım aralık ayını işaret etti

Emeklilikte yaşa takılan ve bu nedenle şimdi emekli olamamış şahısların merakla beklediği süreçte sona yaklaşılıyor.

Yıl sonuna gerçek tamamlanmasının beklendiği EYT çalışmaları, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Önce AK Parti akabinde da MHP ile görüştüler

Bu kapsamda çalışmalar sürerken EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, geçtiğimiz gün AK Parti Küme Lider Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Küme Başkanvekili Erkan Akçay ile görüştü.

Yıl sonuna kadar çözülmesi için kelam aldılar

EYT düzenlemesindeki beklentilerini anlatan EYT Platformu üyeleri, dün de Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım ile bir ortaya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için kelam aldı.

“Bakan Beyefendi, aralık ayında sorunun muhakkak tahlile kavuşturulacağını söyledi”

Ziyarete ait konuşan Sakarya EYT Dernekleri Başkanı Mehmet Ali Çelik “Sendikaları, AK Parti ve MHP Küme Lider Vekillerini ziyaret ettik. Çalışma Bakanı Vedat Alim’e belgemizi sunduk. Bakan Beyefendi, üç milyon kişinin mağdur olduğunu, bütçe görüşmeleri sonrasında, aralık ayında problemin muhakkak tahlile kavuşturulacağını söyledi” dedi.

“Bakan Alim’in kelamları EYT’liler için bir müjdedir”

Türkiye gazetesinin haberine nazaran açıklamalarına devam eden Çelik, Bakan Alım ile görüşmesine dair şu tabirleri kullandı:

“EYT Platformu olarak, Bakan Bilgin’e mağduriyetlerimiz anlatıldığı kapsamlı belgemizi sunduk. Sayın Alım, basında çıkan formüllerin hiçbirinin masada olmadığını ve kendilerinin rastgele bir açıklaması bulunmadığı halde yanlış bilgilendirmeler yapıldığını söyledi. Bu mevzuda 3 milyon kişilik bir mağdur kısmın olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de öteki statülerde olduğunu belirtti. Tahlil noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve bilhassa bütçe görüşmeleri sonrasında EYT’nin masaya yatırılıp mevzunun taraflarıyla görüşüldükten sonra tahlile kavuşturulacağını tabir etti. Bakan Beyefendi, aralık ayı içerisinde muhakkak bahsin çözüleceğini lisana getirdi. Bakan Bilgin’in kelamları, EYT’liler için bir muştudur. EYT, iktidarın gündeminde ve aralık ayı içinde çözüleceği ortada.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.