Ekstrem sporlar için özel bir Apple Watch geliyor

Akıllı saat konusunda en iddialı markalardan bir tanesi de Apple. Watch Series modelleri ile birçok kullanıcıya ulaşan marka, yeni nesil akıllı saatini de yakın zamanda tanıtmaya hazırlanıyor. Apple, yeni Watch 8 modelinin ekstrem sporlara uygun bir versiyonunu daha tanıtacak.

Apple Watch 8 daha dayanıklı bir versiyonla geliyor

Rugged Edition‘ veya ‘Extreme Edition‘ olarak adlandırılması beklenen model dayanıklı tasarımı, uzun ömürlü pili ve ekstrem sporlara yönelik özellikleri ile öne çıkacak. Apple Watch 8‘in ekstrem sporlar göz önünde bulundurularak geliştirilen versiyonunun tasarımı hakkında ise henüz bir şey söylemek oldukça güç.

Nasıl görüneceğini bilmiyor olsak da yeni akıllı saatin neler sunabileceğini tahmin ediyoruz. Ekstrem sporlar için tasarlanan saatte GPS, yükseklik ve hava durumu gibi özelliklerin öne çıkması muhtemel. Bunun yanı sıra akıllı saatte tırmanma, kayak ve trekking gibi sporlar için özel olarka geliştirilmiş seçenekler olmasını da bekliyoruz.

Yeni dayanıklı akıllı saat ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Ancak yeni modelin Apple Watch 8‘e göre daha kaba bir tasarımla gelmesi bizleri şaşırtmayacaktır. Saatin etrafında daha kalın bir koruyucu tabaka görmeyi bekleyebiliriz. Aynı zamanda yeni akıllı saat, suya dayanıklılık konusunda da öne çıkacaktır.

Gelen bilgilere göre Apple Watch 8 ve yeni Apple Watch SE, 2022 yılının sonlarına doğru tanıtılacak. Markanın yeni akıllı saatini iPhone 14 modelleri ile birlikte görebiliriz. Ancak Apple, Watch 8 için ayrı bir tanıtım da yapabilir. Bu tanıtımın ise Eylül ayından sonra olması bekleniyor.

Yeni saatin fiyat etiketi konusunda da henüz net bir bilgi yok. Apple’ın yeni dayanıklı Watch 8 versiyonunun standart modele göre daha pahalı olacağını söylemek ise yanlış olmayacaktır. Peki siz Watch 8 ‘Extreme Edition’ modelini tercih etmeyi düşünür müsünüz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.