Dominar Riders” etkinliklerinde macera ve motosiklet kültürü bir ortada

Hızlı ve ekonomik olmasının yanı sıra, eşsiz bir özgürlük alanı tanıyan motosiklet kullanımı, bilhassa pandemi sonrasında artış göstermeye başladı. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) bilgilerine nazaran, Temmuz ayında trafiğe tescili yapılan taşıtların neredeyse yarısı (yüzde 48,7) araba olurken, onu yüzde 30,3’le motosiklet izledi.

Temmuz sonu prestijiyle Türkiye’de trafiğe kayıtlı motosikletlerin sayısı da 4 milyon sonunu zorladı. MOTED (Motosiklet Sanayisi Derneği), 2022 sonunda motosiklet satışlarında evvelki yıla nazaran en az yüzde 20 artış yakalanacağını varsayım ediyor.

Artan araç sahipliği, motosiklet kültürünün yaygınlaşmasına ortam sağlarken, 2014 yılından itibaren en çok tercih edilen üç motosiklet markasından biri olan Bajaj, “Dominar Riders” ismini verdiği etkinliklerle Türkiye’nin farklı kentlerinde motosiklet tutkunlarını bir ortaya getiriyor. Hindistan merkezli faaliyet gösteren Bajaj’ın Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Sakarya, Adana, Gaziantep, İstanbul ve İzmir üzere 14 farklı noktada düzenlediği etkinliklerde yüzlerce motosiklet tutkunu bir ortaya geldi. Birbirleriyle tanışma ve kaynaşma imkanı bulmanın yanı sıra, aktifliklerin yapıldığı yörelerin farklı özelliklerini keşfeden motosiklet tutkunları, Bajaj öncülüğünde motosiklet kültürünün yaygınlaşması da katkıda bulunuyor. Fiyat-performans bazında Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen markalardan biri olan Bajaj’ın Dominar 250 ve Dominar 400 modelleri de etkinliklerde motosiklet tutkunlarından büyük ilgi görüyor.

MOTOSİKLET TUTKUNLARI, BAJAJ’IN “DOMİNAR RİDERS” ETKİNLİĞİNDE BİR ORTAYA GELİYOR

Yüzde 32,5 pazar hissesiyle spor segmentinde önder olduklarını, fiyat-performansın yanı sıra kalite olarak da kullanıcılara üst seviye eserler sunduklarını, geliştirdikleri teknoloji sayesinde yakıt tasarrufu açısısından bölümün en uygun modellerini ürettiklerini belirten Bajaj Satış Pazarlama Müdürü Ekrem Cet kelamlarını şöyle sonlandırdı:

“Ülkemizde hayli sevilen ve tercih edilen Bajaj, Dominar 250 ve Dominar 400 modelleriyle motosiklet piyasasını domine etmeye devam ediyor. Çok sevilen bu iki modelimizin ülke genelinde tutkunları oluştu. Biz de markamızın bu yeni modellerine gösterilen ilgiye kayıtsız kalmayarak Türkiye’nin birçok bölgesinde etkinlikler düzenleyerek kullanıcılarımızı bir ortaya getiriyoruz. Bu sayede yeni dostluklar kurulmasına aracılık ettiğimiz üzere, motosiklet tutkunlarının yöresel kültür ve lezzetleri keşfetmesini sağlıyoruz. Motosiklet kullanımını teşvik etme ve yaygınlaştırma gayesi taşıyan etkinliklerimizi sürdürerek, farklı bölgelerdeki motosiklet tutkunlarını buluşturmaya devam edeceğiz. Bu bahiste kullanıcılarımızın bulundukları bölgedeki yetkili bayilerimiz aracılığıyla bize ulaşmaları kâfi.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.