Cemal Enginyurt: Müzik işçilerine zulmediyorsunuz

Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı Cemal Enginyurt müzik yasağının kaldırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a davette bulundu. Enginyurt, “Turizm dönemi açıldı. Müzik yüz binlerce insanın geçim kaynağı. Cümbüş dalının işçilerine zulmediyorsunuz. Bu keyfi zulümden vazgeçin, müzik yasağını derhal kaldırın” dedi.

Covid-19 salgını ile uğraş kapsamında konulan müzik yasağı gece 24.00’dan 01.00’a çekildi. Enginyurt bir görüntü iletisi paylaşarak müzik yasağının kaldırılması davetinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen Enginyurt, “Nedir bu yasakçı anlayışınız?” diye sordu ve şunları söyledi:

“MÜZİĞE YASAĞI ORTADAN KALDIRIN”

“Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sesleniyorum. Turizm dönemi açıldı, ‘desibeli yüksek olur diye, halk ziyan görür kulakları tırmalanır’ diyerek müziğe yasağınız devam ediyor. Müzik insanların geçim kaynağı oldu. Müzik turizm bölgelerinde yüz binlerce insanın aşı, ekmeği. Nedir bu yasakçı anlayışınız, nedir bu yasakçı zihniyetiniz?

Millet aç, millet ekmek alamıyor. Millet meskenine çocuğuna ayakkabı götüremiyor, kiralar ödenemiyor elektrik faturaları ödenemiyor. Bu millete zulmetmeyi bırakın. Cümbüş merkezlerinde müziğe yasağı ortadan kaldırın. Her şeyi kaldırıp özgür bıraktınız, yandaşa gelince her yolu denediniz ancak bu milletin işçilerine, cümbüş dalına büyük bir zulüm yapıyorsunuz. Bu zulüm bir an evvel sona erdirilsin, müzik yasağı derhal sona erdirilsin.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.