Bu Paklık Hileleri Hayatınızı Kolaylaştırır! İşte Şimdi Bilmediğiniz 7 Kullanışlı Paklık Hilesi

Temizliği daha eğlenceli hale getiremeyiz ancak çok daha kolay hale getirebiliriz! Bu nedenle, paklığı sizin için çok daha kolay ve süratli hale getirecek birkaç kullanışlı paklık hilesinin bir listesini hazırladık.

BİR DAMLA ZEYTİNYAĞI

Paslanmaz çelik cihazlarınızdaki yağlı parmak izleri sizi mecnun mi ediyor? Zeytinyağı kusursuz bir tahlil sağlar. Bir kağıt havluya birkaç damla zeytinyağı (bebek yağı da işe yarayacaktır) sürün ve bunu paslanmaz çeliği ovalamak için kullanın. Parmak izleri büsbütün kaybolacaktır.

BEYAZ TEBEŞİR

Çamaşır deterjanınızın yanında hep beyaz tebeşir kesimleri bulundurun. Giysilerinizde yağ lekeleri varsa, tebeşir onları çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Lekelere biraz tebeşir sürün ve tebeşir tüm yağı emecektir. Giysiyi olağanda yaptığınız üzere yıkayın. Leke üzerine biraz mısır nişastası serpmek de birebir tesire sahip olacaktır.

MISIR NİŞASTASI

Şimdi mısır nişastasından bahsediyoruz, bu yoğunlaştırıcı husus birebir vakitte pencereleri temizlemek için olağanüstü bir eserdir. 240 mililitre su, 240 mililitre beyaz sirke karışımı yapın ve buna cömert bir çay kaşığı mısır nişastası ekleyin. Bunun çözülmesine müsaade verin, pencerelerinizi temizlemek ve büsbütün lekesiz olduklarından emin olmak için kendinize olağanüstü bir paklık unsuruna sahip olun.

BEYAZ SİRKE

Banyonuzdaki yahut mutfağınızdaki minerallerin neden olduğu su lekeleri nitekim göz yorabilir. Neyse ki, bu lekeleri biraz beyaz sirke ile basitçe çıkarabilirsiniz. Mikrofiber bir beze bol ölçüde sirke sürün ve bunu lekeli yüzeyleri temizlemek için kullanın. Sirkeyi yaklaşık 15 dakika bekletin ve akabinde pak bir bezle tekrar silin. Sirkedeki asit lekelerin kaybolmasına neden olacaktır.

SPOR MALZEMELERİ

Bisiklet kaskı üzere çamaşır makinesine giremeyen makûs kokulu spor kıyafetleriniz mi var? Büyük, ağzı kapatılabilir bir poşete koyun ve poşeti dondurucuya koyun. Dondurucu soğuk nedeniyle, koku kasktan kaybolacaktır. Pantolonunda sakız mı var? Dondurucuya koy! Sakız donduğunda basitçe çıkarabilirsiniz.

AYAKKABI TABANLARI

Ayakkabılarınızın beyaz tabanları, birinci aldığınız vakte nazaran biraz daha mı az beyaz? Bir ölçü misel su ile kolay kolay temizleyebilirsiniz. Pek çok insan bu suyu yüzünü temizlemek için kullanır fakat birebir vakitte ayakkabılarında da mükemmeller yaratır.

TUVALETLERDE KOYU HALKALAR

Birçok insan meyyit deri hücrelerini cildinden temizlemek için bir ponza taşı kullanır. Ancak bu taşı tuvaletinizi temizlemek için de kullanabilirsiniz! Islak ponza taşı ile tuvaletinizdeki kireç ve koyu halkaları temizlemek çok kolay. Ponza taşının büsbütün ıslak olduğundan emin olun, aksi takdirde klozetinizi çizebilirsiniz. Klozeti hakikaten düzgün bir formda temizlemek istiyorsanız, evvel kaseye 150 gram kabartma tozu koyabilir ve birkaç dakika bekletin. Akabinde ponza taşı ile kaseyi temizleyin.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.