Bu 4 Yiyeceği Kahvaltınızdan Eksik Etmeyin! Hem Göbek Yağını Yok Ediyor Hem De Yaşlanmayı Yavaşlatıyor

İster kahvaltı sever olun ister olmayın, güne besleyici ağır bir yemekle başlamak genel sıhhatinizi destekleyebilir. Birçok insan yaşlandıkça, kilo verme gayelerine ulaşmalarına yardımcı olabilecek ve birebir vakitte daha sağlıklı bir halde yaşlanmalarına yardımcı olabilecek muhakkak yeme alışkanlıklarına odaklanmaya başlayabilirler. Kahvaltı bununla başlamak için şahane bir yer olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için, uzman diyetisyenlerin, göbek yağını kaybetmenize ve yaşlanmayı yavaşlatmanıza yardımcı olabilecek muhakkak kahvaltı yiyecekleri hakkında söylediklerine kulak verelim.

1. MEYVELER, FINDIK VE TOHUMLAR İLE YULAF EZMESİ

Kişisel sıhhat maksatlarınız ne olursa olsun, yulaf ezmesi yiyebileceğiniz en sağlıklı kahvaltılardan biridir. Uzmanlar “Yulaf kusursuz bir diyet lifi kaynağıdır ve daha uzun müddet tok kalmanıza yardımcı olur. Üzerine ekleyeceğiniz gereçlerle yulaf ezmenizi istediğiniz kadar besleyici yapabilirsiniz. Daha uzun müddet tok hissetmenize yardımcı olur. Protein ayrıyeten kas yapmanıza ve karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Yaban mersini ve keten tohumu size doğal tatlılık verir. Keten tohumu omega-3 bakımından yüksektir ve kan şekerinizi stabilize etmeye yardımcı olabilir. Cildinizin daha yeterli görünmesine ve daha âlâ hissetmesine yardımcı olabilecek antioksidanlar bakımından zengindir.2. YUMURTA YAHUT SEBZELİ OMLET

Yumurtalar kusursuz bir protein kaynağıdır ve birçok diyetisyen, bir ton besleyici ağır malzemeyi paketleyebilmeniz için omlet yapmak için yumurta kullanmayı önerir! Uzmanlar “Sebzeli omlet, kilo kaybı ve yaşlanmayı geciktirici yararlar için mükemmel bir kahvaltı seçeneğidir. Bunlar, direkt iltihaplanma ile savaşacak sağlıklı yağlar ve antioksidan bakımından varlıklı eserlerle yüklüdür, kilo kaybı için kalorisi düşüktür ve besinler açısından zengindir. Yaşlanmayla savaşır. Ayrıyeten, kilo verme eforlarına yardımcı olabilecek yağsız protein ve sebzeler elde etmenin kolay ve lezzetli bir yoludur. Yumurtalardan elde edilen protein ve sebzelerden elde edilen lif, sizi daha uzun mühlet tok hissetmenize yardımcı olacak ve bu da dengelenecektir.” diye açıklama yapıyorlar.

3. FISTIK YAHUT FINDIK EZMESİ

İster bir kase yulaf ezmesini bademle doldurun, ister yoğurt kasenize fıstık ezmesi ekleyin ya da bir kesim tam tahıllı tost, fındık ve fındık ezmesi üzerine biraz badem yağı sürün, sağlıklı yaşlanmaya ve kilo kaybına katkıda bulunabilir. Uzmanlar “Kuruyemişler protein ve sağlıklı yağlarla doludur. Çeşitli araştırmalar, kuruyemişlerin insanların kilo vermesine ve kilo vermesine yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu, ürettikleri toklukla ilgili olabilir. bir yaşlanma zıddı tesir. Kalp hastalığından kaynaklanan vefat riskinin azalmasıyla ilişkililer. Porsiyon büyüklüğünüze dikkat edin. Bir porsiyon fındık yaklaşık 1/4 fincan, fındık ezmesinin porsiyon büyüklüğü ise 2 yemek kaşığıdır.” diyor.4. YOĞURT

Yoğurt sevenler için şahane bir seçimdir zira çoklukla faydalı besinlerde daha yüksektir ve ek şekerlerde daha düşüktür. Uzmanlar “Özellikle mesken yoğurdu yüksek protein içerir ve daha yüksek protein içeriği daha uzun mühlet tok hissetmemizi sağlar. Ayrıyeten kimilerinin kahvaltıda özleyebileceği bir ölçü tatlılık sağlayabilir. Ayrıyeten, yaşlanma zıddı özelliklerine katkıda bulunan kalsiyum açısından da yüksektir. ve yaşlandıkça değerli olan kemik sıhhatinde büyük bir rol oynar” diyorlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.