Borussia Dortmund da Cristiano Ronaldo’yu reddetti

Manchester United’daki geleceği belirsizliğini koruyan Cristiano Ronaldo‘yu, Borussia Dortmund’un veto ettiği aktarıldı.

Bild’de yer alan habere nazaran; Portekizli yıldızın menajeri Jorge Mendes, oyuncusunu Alman temsilcisine önerdi. Ronaldo da Borussia Dortmund’a transfer olmaya istekli olurken Alman takımı bu öneriyi geri çevirdi.

Borussia Dortmund’un, Ronaldo’nun yaşı ve maaşı nedeniyle transferi gerçekleştirmek istemediği aktarıldı. 37 yaşındaki futbolcunun maaşının, Dortmund’da en fazla kazanan futbolcunun maaşından 2 katından da fazla olduğu tabir edildi.

Avrupa’nın dev kulüpleri transfer etmek istememişti

Ronaldo’nun daha evvel de; Bayern Münih, Chelsea, Barcelona, Atletico Madrid ve Real Madrid tarafından reddedildiği öne sürülmüştü.


Sebastian Haller’i kaybetmişlerdi

Ancak Dortmund yüksek maliyetleri sebebiyle, forvet bölgesinde Sebastian Haller’i kaybetmelerine karşın, Ronaldo’yu gruba getirme niyetlerinin olmadığı belirtildi.

UEFA Avrupa Ligi’nde çaba edecek Manchester United’dan kesin bir halde ayrılmak isteyen Ronaldo’nun en değerli kriteri Devler Ligi’ne katılan bir kadro olması. İngiliz ekibinde geçen dönem 39 maça çıkan Cristiano Ronaldo, kadrosuna 24 gol 3 asistlik katkı sağlamıştı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.