Bolu’da çocukları tuvaletteki delikten izleyen şahsa suçüstü

Bolu’nun Aşağısoku mahallesinde bulunan Atatürk Orman Parkı’ndaki tuvalette çocuk tacizi yaşandı.

Tuvaleti kullanan bir çocuk, bölmeler ortasındaki kırıklardan izlendiğini fark etti.

Cep telefonuyla kendisini izleyen şahsı kaydeden çocuk, parkın güvenlik vazifelisi Burhan Türk’ün yanına giderek imgeleri izletti.

Olay yerinden kaçtı

İzledikleri karşısında şok olan Türk, şahsı yakalamak için tuvalete gittiğinde Ş.M.’nin (70) olay yerinden kaçtığını gördü. Türk, Ş.M.’nin yakalanması için durumu polis gruplarına bildirdi.

Tuvalete girerken yakalandı

Olaydan sonra 10 gün boyunca park içerisinde müşahede yapan Türk, sabah saatlerinde Ş.M.’nin tuvaletin etrafında gezdiğini gördü. Türk, Ş.M.’yi tuvalete girdiği sırada yakaladı.

Serbest bırakıldı

İkili ortasında yaşanan arbedenin akabinde güvenlik vazifelilerinin ihbarı üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Tabiri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürülen Ş.M. süreçlerinin akabinde hür bırakıldı. Park içerisindeki tuvalet ise, kırıkların tadilatı için kısa vadeli kullanıma kapatıldı.

“2 çocuktan şikayet aldık”

10 gün boyunca şahsı takip eden ve yakalayarak polise teslim eden güvenlik vazifelisi Burhan Türk, “10 gün evvel iki çocuktan şikayet aldık. Ben o gün koştum ancak yetişemedim. Şahıs otomobille kaçmıştı. Kimseye bir ziyan gelmesin diye 10 gündür polis ve güvenlik vazifelisi arkadaşlarla turluyorduk. Bugün mesaimin bitmesine 10 dakika kala tuvaletlerin orada kendisini fark ettim. Polis gelmeden kaçmasını engelledim. Polis gelince de teslim ettim.


“10 gündür huzurum yoktu”

Hiçbir şeye aman vermek yok. Bu türlü şeylere hiç yok. Burada tacize falan fırsat yok. En kıymet verdiğimiz şey de bu. Beşerler huzurlu bir formda gezsinler. Çocukların üzerine biraz fazla düşüyoruz. Başlarına bir şey gelmesin diye daima takip ediyoruz. Üzerime düşeni yaptım. Artık huzurluyum. 10 gündür huzurum yoktu. İnşallah cezasını bulur ve gereken yapılır” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.