Bob Dylan’ın 60 yıl sonra kaydettiği müziği 21 milyon TL’ye satılabilir

Efsanevi müzisyen Bob Dylan, bir müzayede için “Blowin’ in the Wind” isimli müziğini tekrar söyledi. Modülün yaklaşık 21 milyon TL’ye (1 milyon Sterlin) alıcı bulması bekleniyor.

Ünlü müzikçi tarafından 1962 yılında üretilip bir yıl sonra piyasaya çıkan ve devrinde sivil hak hareketlerini savunan silah aykırısı gençlerin marşı haline gelen “Blowin’ in the Wind” müziği, Bob Dylan ve T Bone Burnett iştirakinde geliştirilen yeni bir analog formatta kaydedildi.

Guardian’ın haberine nazaran, 81 yaşındaki ABD’li müzikçi, parçayı çıktığı günden tam 60 yıl sonra birinci kere tekrar kaydetmiş oldu.

Dylan’ın yeni kaydının sadece bir kopyası yayınlanacak ve 7 Temmuz’da müzayede konutu Christie’s tarafından İngiltere’de açık artırmaya çıkarılacak. Yapıtın 12 milyon ile 21 milyon TL (600 bin ile 1 milyon Sterlin) ortasında bir fiyattan satılması bekleniyor.

Bob Dylan ayrıyeten yeni kitabı Çağdaş Müzik Felsefesi’ni de 1 Kasım’da yayımlamayı planlıyor. Kitap, Nina Simone, Hank Williams ve Elvis Costello üzere sanatkarların müzikleri üzerine 60’tan fazla makale içeriyor.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.