Ankara yeniden sele teslim oldu

Ankara’da tesirli olan sağanak sonrası caddeler göle dönerken, araçlar yolda kaldı. Birçok noktada su baskınları meydana geldi,

Başkentte 4 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin akabinde bugün öğlenden sonra tekrar sağanak tesirli oldu.

Şiddetli yağmur, Ankara’nın birçok ilçesinde tesirli olurken caddeler yeniden göle döndü. Suyla kaplanan yollarda şoförler, araçlarıyla zahmetle ilerledi. Birtakım araçlar ise yolda kaldı.

EV VE İŞYERLERİNİ SU BASTI

Yağış ile birlikte birtakım mesken ve iş yerlerini su bastı. Çankaya ilçesinde alışveriş merkezi ile fabrikayı da su bastı. Alışveriş merkezinin önünde oluşan su birikintisi nedeniyle yol, ulaşıma kapandı. Birtakım bireyler, iş yerlerine dolan suyu kovalarla tahliye etmeye çalıştı. Akyurt, Beypazarı ve Haymana ilçelerinde de tesirli olan sağanak nedeniyle su baskınları meydana geldi.

ALMANYA BÜYÜKELÇİLİĞİ’Nİ DE SU BASTI

Çankaya’da bulunan Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde de su baskını meydana geldi. Büyükelçiliğin Twitter’daki hesabından, su basan elçilik binasından imaj paylaşıldı.

“Bu yağmurlar hiç bitmeyecek mi? Şiddetli sağanak nedeniyle büyükelçiliğin kimi kısımlarını bugün tekrar su bastı” iletisiyle paylaşılan manzarada, çalışanın suyu tahliye etmeye çalıştığı görüldü. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.