Altında Görülmemiş Kampanya! Bankaya Gidip Bunu Yapana 50 Gram Altın

Yastık altında tutulan altınlar için Bakanlık tarafından birçok adım gerçekleştiriyor. Atılan son adım ise vatandaşın yüzünü güldürecek. Geliştirilen yeni formül ile 1 kilo altını sisteme dahil eden vatandaşa toplamda 50 gram altın verilecek.

YASTIK ALTINDA TUTULAN ALTINLAR İKTİSADA CAN SUYU OLACAK

Yastık altındaki altınlar için harekete geçen Ahlatcı Metal Rafineri A.Ş., Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası işbirliğiyle Altın Toplama Tasarrufu Modeli’ni (ATOM) geliştirdi. Bu sistemle yastık altında tutulan altınların iktisada kazandırılması planlanıyor.

SİSTEME DAHİL EDİLENLERE İKİLİ KAR FIRSATI

Geliştirilen ATOM sistemiyle altın yatırımcıları iki taraftan da kazanacak. Yapılan sisteme nazaran altınını sisteme dahil eden vatandaşlar birinci yararını elde edecek. Kuyumcular tarafından alınan personellik maliyeti oranı en aza indirgenerek alınan yük azaltılacak. Ahlatcı’nın verdiği artı milyemler; 14 ve 18 ayar altın teslimlerinde 20 puana kadar çıkacak.

BUNU YAPANA 50 GRAM ALTIN VERİLECEK

Bir başka çıkar ise Merkez Bankası ve Ahlatcı’nın vereceği nemalar olacak. Yastık altında tutulan altınlarını siteme dahil eden vatandaşa 30 gramı Merkez Bankası’ndan, 20 gram da Ahlatcı’dan olmak üzere toplam 50 gram altın kazanacak. Lakin en az 1 kilogram altın getirilmesi gerekiyor. Tasarruf sahibi, teslim ettiği altınların karşılığı olan parayı, TL mevduatı olarak bankada tuttuğunda ise yüzde 17 nema alacak.

HEDEF 100 TON ALTIN

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahlatcı Holding İdare Şurası Lideri Ahmet Ahlatcı, getirilen altınların direkt olarak Merkez Bankası’na aktaracaklarını söyledi. Hem vatandaşın hem de Türkiye iktisadının kazanacağı sistemde amaçlarının 100 ton altın olduğunu vurguladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.