Altın Portakal Sinema Okulu’na müracaatlar açıldı

1-8 Ekim tarihleri ortasında gerçekleşecek 59. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği kapsamında düzenlenen Altın Portakal Sinema Okulu için son müracaat tarihi 1 Eylül Perşembe olarak belirlendi.

“Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek” sloganıyla birinci sefer düzenlendiği 2019 yılından bu yana 650 öğrenciyi sinema profesyonelleri ile buluşturan ve geleceğin sinemacılarına dayanak olmayı amaçlayan Altın Portakal Sinema Okulu, 2-7 Ekim tarihleri ortasında yeniden çevrimiçi düzenlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada “Türkiye’deki üniversitelerde Radyo, Televizyon, Sinema, Medya, İrtibat ve Görsel Sanatlar eğitimi alan öğrencilere bu yıl da ilham vermeye, hayallerine giden yolda bir adım daha atmaları için takviye olmaya devam edeceğiz. Her gün gerçekleşecek derslerde sinema bölümünün başarılara imza atmış önde gelen isimleri Altın Portakal Sinema Okulu’na seçilecek 250 öğrenci ile deneyimlerini paylaşacak” dedi.

Her yıl olduğu üzere bu yıl da Altın Portakal Sinema Okulu çerçevesinde sinema profesyonelleriyle gerçekleştirilecek söyleşi ve röportaj görüntülerine şenliğin toplumsal medya hesaplarından herkes ulaşabilecek.

Altın Portakal Sinema Okulu için son müracaat tarihi 1 Eylül Perşembe günü saat 18.00 olarak belirlendi. Sinema öğrencileri müracaat formuna şenlik web sitesi üzerinden ulaşabilecek. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.