Abdullah Avcı: Ülkemiz için istiyoruz…

UEFA Şampiyonlar Ligi play-off çeşidi birinci maçında Danimarka’nın Kopenhag grubuna konuk olacak Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi.

Kopenhag grubuyla ilgili olarak Abdullah Avcı, “Önemli bir kültüre, Şampiyonlar Ligi kültürüne sahip bir kadro olan Kopenhag ile oynayacağız. 22 yıldır aralıksız olarak Avrupa kupalarında olan bir grup. Danimarka Ligi’nde 14 şampiyonluğu 8 kupası var. Uzun mühlet 4-4-2 sisteminde bundan evvelki hocalarıyla oynamışlardı. Son 1.5 yıldır 4-3-3 formasyonuna geçtiler. Topa sahip olmayı daha öne çıkardılar. Genç, 24 yaş ortalaması bir grup. Koşu aralığı yüksek. Duran toplarda etkililer ve tesirli kullanıyorlar. Seyirci atmosferi tesirli. Güçlü ve güçsüz istikametlerinin tahlilini yaptık. Bunun üzerine çalıştık. Uzun mühlet sonra Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi kümelerinde olmasını hem Trabzonspor hem de ülkemiz için istiyoruz. Onun için bütün hazırlıklarımızı bunun için yaptık” dedi.

“İlkleri yapmak istiyoruz”

Trabzon’da daima üstüne koyarak gittiklerini kaydeden Avcı, “Trabzonspor’da ortalama 21 ayı bitirdim. Sürecimiz devamlı üstüne koyarak gidiyor. Oyunda çok tekrarlarımız var. Bu sene lige başlarken de geçen yılın şampiyonu ve Üstün Kupa’yı alarak, son üç resmi maçta gol yemeyen özgüveni olan bir kadroyuz. Her şeyiyle âlâ durumdayız, birincileri yapmak istiyoruz. Avrupa’da oynayacağın her maçın zorlukları fazladır. Biz fizikî ve zihinsel olarak buna hazırız. Uzun vakit sonra Şampiyonlar Ligi müziğini Trabzon’da dinletmek istiyoruz. Şu anda her şey itibariyle uygun durumdayız” kelamlarıyla savını ortaya koydu.

Trabzonspor’un daha evvel Kopenhag ile oynadığı maçların hatırlatılması üzerine ise Avcı, “Aslında maçlar baş başa gitmiş. Umarım bu geçen süreç geçmişte kalmış. Ancak her vakit birinciler vardır. Bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Umarım Şampiyonlar Ligi’ne katılırız. Taktikleri Cornelius’tan aldım aslında (Gülüyor)” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.