2023’teki İlk Güneş Tutulması Gerçekleşiyor

Güneş tutulması elbette astronomik bir olaydır, ancak Türk-İslam kültüründe ve Hindistan’da büyük manevi ve astronomik önemi vardır. Türk-İslam kültüründe yazma eserlerinde ve Hindistan yazma metinlerine göre güneş tutulması, Doğanın insan yaşamı üzerinde doğrudan ve dolaylı etkileri olan son derece önemli bir gök olaydır.

2023 Güneş tutulması zamanı ve döngüsü

2023’ün ilk Güneş tutulması 20 Nisan’da gerçekleşecek. Bu tutulma, Kamboçya, Çin, ABD, Singapur, Tayland, Antarktika, Avustralya ve Vietnam dahil olmak üzere Güney Pasifik bölgesindeki birçok ülkeden görülebilecek. Güneş tutulmasının Koç burcunda 07.00 – 12.29 IST arasında süreceği tahmin ediliyor. Hastaların ve hamilelerin güneş tutulması sırasında özel dikkat göstermeleri gerekiyor.

Güneş ve Ay tutulmaları gökyüzünün en önemli olaylarıdır bu tutulma yaşamlarımızı 1,5 yıl boyunca yoğun bir şekilde etkileyecek. Güneş tutulması astrolojik bir olaydır ve Hint astrolojisine göre bu olayın tüm dünya üzerinde özel bir etkisi olacaktır.  Tutulmalar öğreticidir, durup düşünmemiz, dönüşüp gelişebilmemiz için;  fark edenler, uyananlardan olmanız dileği ile bu tutulmanın ülkemizde, dünyaya, kalbinde sevgiyi, merhameti taşıyan tüm insanlara, güzellikler getirmesini diliyorum.

Koç üzerindeki etkisi

Güneş tutulması 2023 yılında Koç burcunda gerçekleşecek. Bu süre zarfında sağlığınıza özel dikkat göstermeniz gerekiyor. Bu zamanda, Güneş, Ay, Merkür ve Rahu gibi gezegenler burcunuzda bir kavuşum oluşturuyor. Bu durumda ruh sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Gereksiz stresten mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Boğa üzerindeki etkisi

2023 yılının ilk güneş tutulmasının da etkisiyle bu dönemde harcamalarınız artabilir gibi görünüyor. Bu süre zarfında birinden borç para almak ya da vermekten kaçınmalı harcamalarda kontrollü olmalısınız. Bir devlet kuruluşu veya devlet projesi için herhangi bir iş yapıyorsanız, bunu çok dikkatli yapmanız tavsiye ederim. Sol göz veya bacakta yaralanma olasılığı olabilir. Dikkatli olmalısınız.

İkizler üzerindeki etkisi

Güneş Tutulması 2023 size çok fazla zarar vermeyecek gibi görünse de herhangi bir özel fayda da beklememelisiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız veya aileniz bankadan kredi aldıysa, onlara kefil olmamaya özen gösterin. Diğer insanlarla gereksiz temaslar da size sorun çıkarabilir, bu da bu dönemde kendi işinize bakmanız gerektiği anlamına gelir.

Yengeç üzerindeki etkisi

2023 güneş tutulması sizin için özellikle temkinli bir zaman olabilir. Doğum haritanızın onuncu evinde bir güneş tutulması meydana geliyor. Bu dönem kariyerinizde iniş çıkışlar getirebilir. Bu süre zarfında kötü kararlar da verebilirsiniz. Yetkili makamlarla da koordinasyon sorunları olabilir.

Aslan üzerindeki etkisi

2023 Güneş tutulması sırasında, şansın yanınızda olmadığını ve sıkı çalışmanın o kadar da verimli olmadığını hissedebilirsiniz. 2023’ün ilk Güneş tutulması mutluluk sektörünüzde olacak. Aşkınıza beraberliğinize emek verme sırası sizde, sevginizi gösterin ve emek verin. Bu süre zarfında, babanızın gereksiz yere, bir konuda müdahalesi canınızı sıkabilir.

Başak üzerindeki etkisi

2023’teki Güneş tutulması sırasında özellikle dikkatli olmanız gerekiyor. Bu Güneş tutulması, doğum haritanızın sekizinci konumunda meydana geliyor. Bu süre zarfında, aracınızı sürerken son derece dikkatli olun. Atalara ait mülkiyet sorunlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Şimdi büyük kararlar vermemenizi tavsiye ederim sizlere.

Terazi üzerindeki etkisi

2023 yılının ilk güneş tutulması doğum haritanızın yedinci evinde gerçekleşecek. Burası hayat arkadaşınızla beraberliğiniz ve bir ortaklık yeridir. Bu süre zarfında özel hayatınızdaki ilişki konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Bu aşamada, herhangi bir büyük tartışmadan kaçınmanız gerekir. İş ortaklarının görüşlerine de saygı gösterilmelidir.

Akrep üzerindeki etkisi

2023 Güneş tutulması sırasında özellikle işinize ve sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bu tutulma nedeniyle günlük geliriniz de etkilenebilir, bu nedenle harcamalarınıza dikkat edin. Görevlerinizi tamamlamakta zorlanabilirsiniz. Bir subaysanız ya da işverenseniz alt personel ile koordinasyon zor olabilir.

Yay üzerindeki etkisi

2023 Güneş tutulmasının da etkisiyle ders çalışmakta olanlar, çalışmalarında birçok zorlukla karşılaşabilirler. Hamilelerin bu dönemde çok dikkatli olması gerekiyor, tutulmayı izlemek veya tutulma ile ilgili herhangi bir videoyu izlemek size psikolojik olarak zarar verebilir. Partnerinizle aranızdaki farklılıklar bu dönemde artabilir.

Oğlak üzerindeki etkisi

Oğlak burçları 2023 Güneş tutulmasının da etkisiyle annelerinin sağlığına özel bir özen göstermeleri gerekiyor. Bununla birlikte, onlarla ilişkilerde samimiyetin sürdürülmesi gerekiyor. Bu Güneş tutulması sırasında, her türlü yeni arazi veya ev anlaşmasından uzak durun. İnşaat işlerinde de kayıp yaşayabilirsiniz. Kalp hastalarının ekstra dikkat etmesi önem taşımakta.

Kova üzerindeki etkisi

2023 Güneş tutulmasının da etkisiyle artık her türlü yeni başlangıçtan kaçınmalısınız. Bu dönemde kardeşlerinizi de dinlemelisiniz. Görünüşe göre onlarla aynı fikirde olma şansı var. Şansa çok fazla güvenmemeniz tavsiye ediyor ve öfke ile kararlar almamanızın önemine dikkat çekiyorum.

Balık üzerindeki etkisi

2023 Güneş tutulmasının da etkisiyle yerlilerin aile üyeleriyle ilişkilerinde daha dikkatli olması gerekiyor. Bu süre zarfında konuşmanız zorlaşabilir. Şu anda finansal kararlar vermekten de kaçınmanız gerekiyor. Uygun bir yatırım planı olmadan yapılmaması tavsiye ederim maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. 

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Instagram 

YouTube

‘Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamıyla yazarlarının özgün düşünceleridir ve Onedio’nun editöryal politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir